Награда Анастасия Тошева

За високи постижения в областта на образованието

Наградата е създадена през 1985 г. Връчвана е до 1989 г., след което е възстановена през 1999 г.

 

Носители на Наградата "АНАСТАСИЯ ТОШЕВА"

Носители на колективната
награда са били:
Индивидуални носители на
наградата са били:

Пето основно училище "Митьо Станев"

ГПЧЕ "Ромен Ролан"

Търговска гимназия

ПМГ "Гео Милев"

ЦДГ №7 "Светулка"

ЦДГ №8 "Българче"

СОУ "Максим Горки"

ЦДГ №17 "Знаме на мира"

СОУ "Васил Левски"

ЦДГ №29 "Славейче"


Павлин Пеев от ПМГ "Гео Милев"

Стоянка Хаджиева – директор на ЦДГ №10 "Светлина"

Стефан Кожухаров – учител в Търговската гимназия

Христо Христов – директор на ПМГ "Гео Милев"

 

2005 г.

Средно училище за музикални и сценични изкуства "Христина Морфова"

Седмична детска градина № 24 "Радост"

Целодневна детска градина № 20 "Мир"

Пенка Парапанова – преподавател по математика в Обединен детски комплекс – Стара Загора

2006 г.

Шесто основно училище "Свети Никола" – по случай 165-годишнината на училището и за високи постижения в учебно-възпитателната работа

Тонка Иванова – учителка по физика в Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия – за висок професионализъм, активна извънкласна дейност и принос за просперитета на образованието в региона

Грамоти "Анастасия Тошева"
27 ученици – за постигнати успехи на олимпиади, конкурси, фестивали и състезания
28 учители
3 училищни настоятелства: ГПЧЕ "Ромен Ролан", Спортно училище "Тодор Каблешков", Второ основно училище "П. Р. Славейков"

2007 г.

Румяна Стефанова Горанова – учителка по български език и литература в ГПЧЕ "Ромен Ролан"

доц. д-р Христо Димитров Макаков – декан на Педагогическия факултет при Тракийския университет

СОУ "Железник"

СДГ № 10 "Светлина" – за изграждане на модерна архитектурна среда, създаваща оптимални условия за интегрирано отглеждане, възпитание и обучение на деца от различни етноси

ЦДГ № 25 "Ален мак" – за постигнати високи резултати в учебно-възпитателната дейност и издигане на нивото на предучилищното възпитание в Община Стара Загора

2008 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на детска градина – СДГ № 35 "Свобода"
Педагогически колектив на начално и основно училище – ІІ ОУ "П. Р. Славейков"
Педагогически колектив на среднообщообразователно училище и гимназия – ПГ по облекло и хранене "Райна Княгиня"

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Директор на детска градина – Бойка Люцканова – директор на ЦДГ № 3 "Ян Бибиян"
Директор на училище – не се присъжда
Учител в детска градина – Теодора Костова – учител в ЦДГ № 7 "Светулка"
Учител в начална степен – не се присъжда
Учител в прогимназиален етап – Бистра Турлакова – учител във ІІ ОУ "П. Р. Славейков"
Учител в гимназиален етап – Таня Стаматова – учител в ГПЧЕ "Ромен Ролан" и Светлозар Дойчев – учител в ПМГ "Гео Милев"

Диплом
Ученици и ученически колективи
Евгени Петков Папазов – ученик в ІV ОУ "Кирил Христов"
Валентин Славчев Славов – ученик в ІV ОУ "Кирил Христов"
Николай Иванов Белухов – ученик в ПМГ "Гео Милев"
Надежда Райчева Гичева – ученик в ПМГ "Гео Милев"
Маргарита Добринова Димитрова – ученик в ПМГ "Гео Милев"
Ростислав Емилов Енев – ученик в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Гергана Данчева Новачева – ученичка в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Ани Колева – ученичка в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Жени Иванова – ученичка в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Яна Николаева Иванова – ученичка в ПГ по облекло и хранене "Райна Княгиня"
Марин Петров Стоев – ученик в ПГ по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов"
Росен Йорданов Иванов – ученик в ПГ по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов"
Яница Николаева Георгиева – ученичка в Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски"
Костадинка Минчева Костадинова – ученичка в Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски"

Училищни настоятелства и общественици
СНЦ "Училищно настоятелство при Гимназия "Христо Ботев"
Училищно настоятелство към ОДЗ № 58 "Звездица"

2009 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на детска градина – ОДЗ № 58 "Звездица"
Педагогически колектив на начално и основно училище – не се присъжда
Педагогически колектив на средно общообразователно училище и гимназии Професионална гимназия по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов"

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Директор на детска градина – Наташа Цолова Новачкова – директор на ЦДГ № 29 "Славейче"
Директор на училище – не се присъжда
Учител в детска градина Величка Велчева – учител в ЦДГ № 35 "Свобода"
Учител в начална степен на училище Петя Йорданова Костова – учител в НУ "Димитър Благоев"
Учител в прогимназиален етап на училище Тошо Георгиев Стефанов – учител по изобразително изкуство в СОУ "Васил Левски"
Учител в гимназиален етап Петър Коняров Щилянов – учител пенсионер и Керка Иванова Колева – учител по руски език и литература в СОУ "Максим Горки"

Диплом
10 ученици – за постигнати успехи на олимпиади, конкурси, фестивали и състезания
Училищното настоятелство на ЦДГ № 68 "Патиланско царство"

2010 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогическите колективи на ЦДГ N 7 "Светулка", СДГ N 24 "Радост", НУМСИ "Христина Морфова" и ГПЧЕ "Ромен Ролан".

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Грозданка Димитрова Ранчева, директор на ЦДГ "Светулка"
Милка Стоянова Генчева, старши учител в ЦДГ "Светулка"
Златка Митева Шабаркова, начален учител във II ОУ "П. Р. Славейков"
Златка Петкова Гинчева, начален учител в СОУ "Васил Левски"
Росица Делчева Атанасова-Минева, начален учител в V ОУ "Митьо Станев"
Марияна Тодорова Генчева, главен учител по история и цивилизация в IV ОУ "Кирил Христов"
Сребра Ангелова Порязова, учител по български език и литература в V ОУ "Митьо Станев"
Славка Колева Стойкова, учител по философия в Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски"

Диплом
Мая Живкова Генева, ученичка в IV ОУ "Кирил Христов"
Леда Петрова Драгиева, ученичка във II ОУ "П. Р. Славейков"
Николай Владимиров Генов, ученик във II ОУ "П. Р. Славейков"
Теодор Павлинов Филипов, ученик във II ОУ "П. Р. Славейков"
Таня Божидарова Танева, ученичка в СОУ "Максим Горки"
Йоана Йовчева Петрова, ученичка в СОУ "Максим Горки"
Делян Лафчиев, ученик в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Рада Кирилова, ученичка в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Моника Емилова, ученичка в ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Борис Красимиров Марков, ученик в СОУ "Васил Левски"
Калина Драгомирова Кайракова, ученичка в СОУ "Васил Левски"
Иван Атанасов Рудев, ученик в V ОУ "Митьо Станев"
Теодора Иванова Кючукова, ученичка в V ОУ "Митьо Станев"
Жасмина Мирославова Митева, ученичка в V ОУ "Митьо Станев"

2011 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на начално училище "Димитър Благоев"

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Камен Ябълкаров – директор на ПГ по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов"

Диплом за високи постижения
Диана Динчева Георгиева – заслужил учител и дългогодишен директор на СОУ "Иван Вазов"

2012 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на СОУ ”Максим Горки”

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Лиляна Александрова – старши учител по музика в V ОУ „Митьо Станев”

Награда за ученически колектив, училищно настоятелство, граждани и ученици:
Ивайло Панайотов – VІ а клас, ІІ ОУ „П.Р.Славейков“ (ученик)
Академичен колегиум на Педагогически факултет, Тракийски университет

2013 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на IV ОУ "Кирил Христов"

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Любка Иванова - директор на ОДЗ № 34 „Райна Княгиня"
Росица Атанасова - Минева - старши начален учител в V ОУ „Митьо Станев".

Награда за ученически колектив, училищно настоятелство, граждани и ученици:
Мила Минева - старши експерт по обществени науки и гражданско образование в Регионален инспекторат по образованието,
Йолита Добрева - ученичка от Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски" за спечелено второ място на Национално състезание по счетоводство през 2012 г.,
Константина Петкова Иванова - гражданин, родител на дете в Обединено детско заведение № 34 „Райна Княгиня" - за изразена гражданска позиция и принос за  подобряване на материалната му база,
„Технопол" ЕООД, Стара Загора - за изразена гражданска позиция и безвъзмездна охрана на сградата на ОДЗ № 34 „Райна Княгиня

2014 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогически колектив на Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Лубор Байер" - по случай 70-годишнината на училището и за високи постижения  в учебно-възпитателната работа, за прилагането на иновативни педагогически подходи и модернизация на учебната база.
Педагогически колектив на Целодневна детска градина № 24 „Радост" - за високи резултати във възпитателно-образователния процес, за включване и задържане на децата от етническите малцинства в подготвителните групи за предучилищна подготовка, за активно участие в проекти и Национални програми на МОН, както и за ползотворно сътрудничество с родителската общност.
50-годишния юбилей на СОУ „Христо Смирненски" - за висок професионализъм, мениджърски умения и граждански принос за развитие на образованието на ученици билингви, както и във връзка с 50-годишния юбилей на училището.

Плакет „Анастасия Тошева” - индивидуални носители 
Пламен Михалев - учител по изобразително изкуство в ОУ „Кирил Христов" - за активно и успешно участие на негови ученици в общински, регионални, национални и   международни конкурси и състезания и за безвъзмездно изработване на всички стенописи в училището.

2015 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогическите колективи на II ОУ „Петко Рачев Славейков” и ЦДГ № 66 „Детски рай” – за високи постижения във възпитателно-образователния процес.

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Венета Йоргова – учител по практическо обучение в Търговската гимназия „Княз Симеон Търновски” – за участие в разработване на учебна програма към МОН.
Михаил Михов – ученик от 4 клас във II ОУ „Петко Рачев Славейков” – за завоюваните три първи места в национални и международни математически олимпиади.

2016 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Педагогическите колективи на Детска градина № 10 „Светлина“ и Детска градина № 7 „Светулка“ – за високи постижения във възпитателно-образователния процес.

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Любомир Любенов – учител по математика, подготвил четирите старозагорски деца, извоювали медали на математически състезания в Сингапур и Хонг Конг, организатор е и на национално математическо състезание „Математика без граници“.

Проф. д.в.м.н. Иван Въшин - ректор на Тракийски университет Стара Загора – за първи път в България работи и защитава 2 дисертации по изолиране и диференциране на микроорганизми в областта на медицината и ветеринарната медицина.

За носител на отличието бе предложена и Дочка Тодорова – старши учител в Детска градина № 7 „Светулка“ – доказан професионалист, педагог и творец. Работи със студенти от Педагогическия факултет на Тракийския университет в Стара Загора.

Предложени за индивидуални носители на плакет „Анастасия Тошева“ бяха и старозагорските ученици, медалисти от международни математически първенства и олимпиади. Петокласниците Михаил Михов и Любен Карбанов, Светослав Карабалиев, 6 клас, всички от ППМГ „Гео Милев“ и Христо Георгиев – ученик от 4 клас на Средно училище „Максим Горки“, бяха удостоени с грамоти.

2017 г.

Плакет „Анастасия Тошева” за колектив
Детска градина № 68 „Патиланско царство“ - за високи постижения като екип, модерна материална база, ефективно използване на иновативни технологии и съвременни методи за обучение, активна работа с родителите, както и за организираната съвместно с Общината „Патиланска Европеада“, в рамките на кампанията „Стара Загора европейски град на спорта“.

Плакет „Анастасия Тошева” индивидуални носители 
Мариета Петрова, директор на XI основно училище „Николай Лилиев“ - за въвеждане на иновативни практики, работа по проекти и стимулиране на училищни изяви за създаване на оптимизирани условия за работа на педагогическия екип.

Електронна библиотека

Община Стара Загора Българска библиотечно-информационна асоциация РС-ТМ Обществен дарителски фонд Стара Загора Посолство на САЩ в България Bemis Public Library, Colorado
© 2004 - 2017, Библиотека Родина - Стара Загора