Завърши седмия национален конкурс за вокални формации "Хармония 2020" - онлайн издание, организиран от Народно читалище "Родина - 1860" 
Професионалното жури в състав доц. Алис Боварян, проф. д-р Мадлен Бъчварова Димитър Кастанцалиев и Жанина Янкулова присъди следните награди: 
І КАТЕГОРИЯ - ДУЕТИ И ТРИА
1 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - Дует Даная Запрянова и Ема Атанасова, гр. София, худ. ръководител Тюркян Исмаил-Тери - 16.68 точки
ІІ награда - Дует Александра Христова и Йоана Лиловска, гр. Мездра, худ. ръководител Анета Петкова - 17.88 точки
І награда - Дует „Шоколадче”, гр. Лом, худ. ръководител Росица Кръстева - 18.44 точки
2 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - Дует „Стил”, гр. Сливен, худ. ръководител Елена Пеева - 17.13 точки
ІІ награда - Дует Моника и Никол Симеонови, гр. Варна, вокален педагог Мила Маврова – 18.31 точки
ІІ награда – Дует „ЙониКа”, гр. Стара Загора, худ. ръководител Мариана Димитрова -18.19 точки
І награда и наградата на ВС „Усмивки” - Трио „DNA”, гр. София, худ. ръководител Галина Коджаманова –19 точки
3 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда – Дует Пламена Георгиева и Юсеин Поси, гр.Тутракан, худ. ръководител Доротея Бальовска - 17.12 точки
ІІІ награда - Дует „Аметист”, гр. София, худ. ръководител Силвия Статкова - 17.44 точки
ІІ награда - Дует Ива Ичевска и Кристиян Павлов, гр.Пловдив, худ. ръководител Руми Иванова – 18.25 точки
І награда - Дует Анелия и Кристиян Налбантови, гр.Поморие, худ. ръководител Анета Драгнева-Данаилова - 19.88 точки
4 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - не се присъжда
ІІ награда - не се присъжда
І награда - Дует Димитрина Германова и Росен Петров, гр.Добрич, вокален педагог Елена Карабельова - 18.50 точки.

ІІ КАТЕГОРИЯ - ВОКАЛНИ ГРУПИ
1 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - не се присъжда
ІІ награда и наградата на Читалище „Родина-1860” - Вокална група „Детски свят”, гр.Мездра, худ. ръководител Анета Петкова - 17.63 точки
І награда - Квартет “Шоколадче”, гр. Лом, худ. ръководител Росица Кръстева - 18.50 точки
2 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - Вокална група „ Little Wings “, гр. Мездра , худ. ръководител Тони Яшова - 16.19 точки
ІІІ награда - Вокална група „Весели усмивки”, гр.Шумен, худ. ръководител Светлана Божилова - 16.13 точки
ІІ награда – Вокална група „Diamond”, гр.София, худ. ръководител Тюркян Исмаил-Тери – 17 точки
І награда - Вокална група „ДO РE МИ Junior”, гр.Силистра, худ. ръководител Бонка Скорчелиева - 18 точки
3 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - ДВГ „Слънчева усмивка”, гр. Тутракан, худ. ръководител Доротея Бальовска – 16.63 точки
ІІІ награда - Вокална група „Wings “,гр. Мездра, худ. ръководител Тони Яшова - 16.75 точки
ІІ награда - Квартет „Сияние”, гр. София, худ. ръководител Галина Иванова - 17.44 точки
ІІ награда - Вокална група „ДО РЕ МИ”, гр.Силистра, худ. ръководител Бонка Скорчелиева - 17.44 точки
І награда - Вокален състав ”Masterpiece”, гр.София, вокален педагог Георги Янков - 19.50 точки
4 ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ІІІ награда - не се присъжда
ІІ награда - Вокална формация „ДО РЕ МИ - Girls”, гр. Силистра, худ. ръководител Бонка Скорчелиева - 17.56 точки
І награда - Секстет „Diamonds”, гр. София, худ. ръководител Силвия Статкова - 18.13 точки

Награда за вокален педагог журито присъжда на Бонка Скорчелиева, худ. ръководител на съставите на музикална студия „ДО РЕ МИ”, гр. Силистра.
ГРАН ПРИ журито присъжда на Вокална формация "Морски песъчинки", гр. Бургас, с ръководител Милена Добрева - 19.94 точки.
След гласуване на страницата на конкурса носител на „Наградата на публиката” с 756 гласа става Вокална формация „Морски песъчинки”, гр. Бургас, с ръководител Милена Добрева.

Източник: Народно читалище "Родина - 1860"

129314896 1778880998944997 7639710480061734764 o