Награда Икар

За високи постижения на студенти и ученициНаграда Икар
в областта на науката, културата и спорта


Наградата е учредена през 2005 г. и е връчвана до 2013 г

 

 

 


Носители на Наградата "ИКАР"

2005 г.

Отбор по бадминтон - момичета към ІV ОУ "Кирил Христов" :Стефани Ясенова Гюдженова – VІІІ кл., Виктория Радостинова Желева – VІ кл., Мария Иванова Минкова – VІ кл., Мирена Тилева Керезова – VІІ кл.
Ръководител: Ивалина Александрова

Иван Недков Димитров – ученик от ГПЧЕ "Ромен Ролан"
Възпитаник на средношколски център по физика към Народно читалище "Георги Бакалов". Ръководител: ст. н. с. Борис Комитов

2006 г.

Школа по изобразително изкуство "Икар" при Народно читалище "Даскал Петър Иванов", за особени постижения на младите художници, участвали в национални и международни изложби. Ръководител: Камелия Мирчева

Николай Белухов – ученик от 11 клас на ПМГ "Гео Милев", за високи постижения в областта на математиката

2007 г.

Детска вокална студия "Усмивки" при НЧ "Родина" – за постижения в областта на културата (награди, албуми, песни, включени в учебниците по музика за І – ІV кл.).
Ръководители: Жанина Янкулова и Елена Маликатова

Отбор по баскетбол – юноши, към ГПЧЕ "Ромен Ролан" – за високи постижения в областта на спората (републикански шампион за 2007 г. на Ученическите игри).

Цветослав Венциславов Койнарски, студент VІ курс във Ветеринарномедицинския факултет при Тракийския университет – за високи постижения в областта на науката (отличен успех, научноизследоветелска дейност и публикации).

2008 г.

Йонко Дончев Дончев, ученик в Спортно училище "Тодор Каблешков" – за високи постижения в областта на спората, в дисциплината "Скокове на акробатична пътека".
- VІІ място на Световно първенство в гр. Квебек, Канада, проведено през м. ноември 2007 г.
- Първо място на международен турнир в гр. Гент Белгия през м. април 2008 г.
- Трето място на международен турнир в гр. Лоуле, Португалия.
- Шампион на страната в своята възрастова група. Клуб по скокове на батут и акробатика "Добри Костин".

Детска вокална група "Ян Бибиян" – ІІ ОУ "П. Р. Славейков" – носител на множество престижни национални и международни награди, с 4 самостоятелни албума. Носител на три големи награди от Световен детски и младежки фестивал, проведен през м. април 2008 г. в Италия – голямата награда Гранд при "Ла корона ди Орфео" и специалните награди "Диамант в короната на Европа".

Отбор по баскетбол – девойки при ІХ ОУ "Веселин Ханчев" – в две последователни години отборът е първенец на Националните спортни ученически игри, носител е на златни медали и купи от състезания и турнири по баскетбол.

2009 г.

Станислав Кънчев Кънев, ученик от 11 клас в Спортно училище "Тодор Каблешков" – за високи постижения в областта на спорта, национален състезател в дисциплината "Борба класически стил – кадети". 
- Бронзов медалист от Европейско първенство по борба класически стил – кадети в Сърбия. 
- Второ място на Международен турнир "Виктори" за кадети, проведено в Турция. 
- Златен медал от Международен турнир "Динко Петров" за кадети, Стара Загора. 
- Двукратен шампион на България. 

Отбор от Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Лубор Байер"
- Национален първенец (Първо място) от Национален кръг в състезание по професионално направление "Строителство и геодезия". В дисциплина "Ефекти и декоративни мазилки" – Драгостина Детелинова; дисциплина "Сухо строителство" – Венцислав Тепелиев и Йордан Йорданов; дисциплина "Облицовки и настилки" – Иван Петров, дисциплина "Зидария с YTONG" – Христо Кълвачев.
- Трето място в дисциплина "Сухо строителство" на Международно състезание "KNAUFJUNIORTROPHY 2009", проведено през м. юни 2009 г. в Загреб, Хърватска, за Венцислав Тепелиев и Йордан Йорданов.

2010 г.

Вокален квартет "Розов свят" с художествен ръководител Веселин Божков при Народно читалище "Св. Климент Охридски – 1858 г." – за постижения в областта на изкуството.
- Златен медал на Национален конкурс "Орфеева дарба", гр. София, на Гран при на Национален конкурс "Сладкопойна чучулига", гр. Бургас и др. първи награди.

Милица Елинова Семерджиева – ученичка от VІІ клас във ІІ ОУ "П. Р. Славейков" – за високи постижения в областта на изкуството.
- Солистка на Детска вокална група "Ян Бибиян", заела І място на международен конкурс "Песен магия", Кранево, през 2008 г.
- Като индивидуален изпълнител печели Гран-при на фестивалите "Диамант в короната на Европа" и "Магия Италиана" в Италия.

2011 г.

Владимир Христов Шишков,  ученик от 11 клас в Спортно училище "Тодор Каблешков", национален състезател по бадминтон – за високи постижения в областта на спорта.
- Носител на първо място от Първите световни игри за момчета до 15 години.
- Златен медал от Балканското първенство за смесени двойки до 17 години.
- Първо място от Балканското първенство до 15 години – индивидуално представяне.
- Участник в Европейско първенство за юноши до 17 години.

Театрална формация при ГПЧЕ "Ромен Ролан" с режисьор Стефан Делев и ръководител Теодора Николова. Трупата е носител на множество отличия на Франкофонските фестивали – няколко златни маски, награди за най-добър актьор и най-добра актриса, а през 2011 година и на "Специалната награда на журито".

2012 г.

Галина Костова, ученичка от 12 клас в СОУ "Иван Вазов". Носител на награди от международни и национални конкурси в областта на литературното творчество.

2013 г.

Отбор на Професионалната гимназия по електроника „Джон Атанасов", спечелил състезание и квота за участие в програмата „Евроскола" на Европейския парламент.

Иван Петков Петков – випуск 2013 на Гимназия с преподаване на чужди езици „Ромен Ролан", завоювал първо място на Национално състезание по публична реч в София и класиран сред първите 10 участници на международния кръг на състезанието, проведено в Лондон.

 

Електронна библиотека

Община Стара Загора Българска библиотечно-информационна асоциация РС-ТМ Обществен дарителски фонд Стара Загора Посолство на САЩ в България Bemis Public Library, Colorado
© 2004 - 2017, Библиотека Родина - Стара Загора