Кметове на град Стара Загора

• Христо Нанев Стайков
23 април 1964 – 8 юли 1971

Роден през 1915 г. в с. Малко Търново. Средно образование получава в гимназиите в Стара Загора и Казанлък. Работи в Околийския и Градския комитет на БКП, Околийския комитет на ОФ, Окръжния народен съвет.

Христо Нанев

• Руси Тенев Динев
8 юли 1971 – 20 декември 1973

Роден в с. Кравино, Старозагорско, през 1927 г. Завършва висше икономическо образование в София. Работи във военните заводи в Карлово, в ОК на БКП, ОНС, ОК на ОФ в Стара Загора.

Руси Динев

• Таньо Игнатов Танев
20 декември 1973 – 11 март 1976

Роден в с. Долно Ново село, Старозагорско, през 1927 г. Завършва висша партийна школа. Работи в Околийския и Окръжния комитет на ДКМС, ГК на БКП, Общинския комитет на БКП - Раднево.

Таньо Игнатов

• Христо Арнаудов
11 март 1976 – 7 юни 1976 (временно изпълняващ длъжността)

Роден през 1928 г. в с. Оряховица, Старозагорско. Завършва висше икономическо образование. Работи в Градския, Общинския и Окръжния народен съвет в Стара Загора.


• Кольо Георгиев
7 юни 1976 – 16 юни 1986

Роден в Стара Загора през 1940 г. Завършва висше техническо образование. Работи в завод "Берое", в Градския и Общинския комитет на БКП.

Кольо Георгиев

• Купен Купенов
16 юни 1986 – 8 март 1988

Купен Купенов

• Тотьо Нанев Тотев
8 март 1988 – 9 февруари 1990

Роден през 1938 г. в с. Михайлово, Старозагорско. Висше образование. Работи в структурите на ДКМС, общинските комитети на БКП в Стара Загора и с. Опан.

Тотьо Нанев

• Пейчо Денев
9 февруари 1990 – 26 октомври 1990 (временно изпълняващ длъжността)

Роден в Стара Загора през 1940 г. Висше образование. Работи в ОНС, ГОНС, СД МПБУ, ОК на БКП, Стара Загора; генерален директор на ДСО "Хранмаш".


• Стоян Стоянов
26 октомври 1990 – 30 октомври 1991 (временно изпълняващ длъжността)

Роден в с. Мъдрец, Старозагорско, през 1938 г. Завършва висше образование във ВИНС - Варна. Работи в ТЕЦ "Първа комсомолска", в БНБ, зам.-председател на ОКС в Стара Загора, зам.-председател на ОбНС, на Общинското ръководство на БЗНС, директор на Централна кооперативна банка - клон Стара Загора.


• Антон Андронов
30 октомври 1991 – 6 ноември 1995

Роден през 1961 г. в Стара Загора. Завършва право в СУ "Св. Климент Охридски". Адвокат. Председател на Общинския съвет в Стара Загора.

Антон Андронов

• Проф. Цанко Яблански
6 ноември 1995 – 16 октомври 1999

Роден в гр. Бяла Слатина през 1944 г. Завършва Селскостопанската академия в София. Работи във ВИЗВМ - Стара Загора. Професор по генетика и селекция на животните. Заместник-ректор на ВИЗВМ. Един от инициаторите за учредяването на Тракийския университет. Посланик на България в Израел.

Цанко Яблански

• Д-р Евгений Желев
16 октомври 1999 – 7 декември 2007

Роден на 22 юли 1957 г. в Стара Загора. Завършва първа смесена гимназия "Христо Ботев" в родния си град и Висшия медицински институт в Пловдив. Работил в здравния участък в с. Богомилово, в ОАРИЛ и в отделението по ортопедия и травматология при Районна болница - Стара Загора. Преминал курс по мениджмънт на здравеопазването във Вашингтон, САЩ. Директор на Районна болница - Стара Загора, от 1996 г.

Евгений Желев

• Проф. Светлин Танчев
7 декември 2007

Роден е 1953 г. в Кнежа, Врачанско. Завършил е Тракийския университет в Стара Загора, специалност зоотехника. От 1986 г. е доктор по генетика, от 1990 г. - доцент, а от 2007 година - професор. Бил е ръководител на катедра, зам.-декан и декан на Аграрния факултет. Автор на публикации, книги, сборници и научни монографии. Специализирал е в английския колеж "Харпър Адамс", университетите в Брага, Португалия, Лимери, Ирландия. Член е на редица наши и чуждестранни организации.


• Живко Тодоров
7 ноември 2011

Роден е на 21 септември 1981 г. в гр. Стара Загора. Завършва ГПЧЕ "Ромен Ролан" – Стара Загора с английски и немски език и Софийския университет "Св. Климент Охридски" със специалност "Европеистика". Работил като експерт в изготвянето и управлението на проекти за кандидатстване по програми на ЕС в Община Стара Загора и Областната администрация в Стара Загора.Избран е през 2009 г.за народен представител в 41 Народно събрание от ПП ГЕРБ. От 29 юли 2009 до 5 май 2010 г. е заместник-председател на Комисията по външна политика и отбрана, като от 5 май 2010 до 2 септември 2010 г. е неин председател. От 4 септември 2009 до 26 януари 2011 г. е ръководител на Постоянната делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.

Електронна библиотека

Община Стара Загора Българска библиотечно-информационна асоциация РС-ТМ Обществен дарителски фонд Стара Загора Посолство на САЩ в България Bemis Public Library, Colorado
© 2004 - 2017, Библиотека Родина - Стара Загора